SK Slavoj Houslice

ANO, u nás se točil seriál Okresní přebor i film Okresní přebor – Poslední zápas Pepika Hnátka. Nejen na hřišti, ale i drtivá většina ostatní exteriérů a interiérů. Na důkaz se můžete podívat na mapu míst, kde se natáčelo na webu Filmová místa.cz.

Dnes již kultovní seriál režíroval Jan Prušinovský a Jakub Kohák podle scénáře Jana Prušinovského a Petra Kolečka. Hlavními postavami seriálu jsou Jirka Luňák, kapitán a trenér týmu SK Slavoj Houslice v podání Ondřeje Vetchého, Jarda Kužel, zástupce kapitána, kterého zahrál David Novotný, Václav Orel, předseda klubu, hraný Luďkem Sobotou, Áda Větvička, zdravotník a veterinář, kterého ztvárnil Leoš Noha a Ludva Hovorka, pokladník klubu, v podání Pavla Kikinčuka.

Seriál i film proslavili naše hřiště tak, že dodnes sem jezdí fanoušci, pořídit si fotografii klubovny nebo kabin. Aby ne, když se o nás psalo nejen v regionálním tisku (Berounský) deník.cz: Slavoj Houslice. Známe nejproslulejší fotbalové hřiště v Česku, ale psalo se o nás i na celostátní úrovni: Slovan Lochovice: Podle nás se natáčel Okresní přebor.

A když se k nám hráči SK Slavoje Houslice vrátili na přátelské utkání, přijelo se na ně podívat více lidí než na českou reprezentaci, která v tu samou dobu sváděla přátelák někde v jižních Čechách. To vše se odehrálo 17. dubna 2011 a přečíst si o tom můžete v článku na tn.cz: Tým Okresního přeboru zahájil sezonu vítězstvím!